Inne, ale nie gorsze...

25.10.2012      

inne-ale-nie-gorsze-o-dzieciach-z-autyzmem-opowiadaja-rodzice grzegorz-zalewskiimages big11978-83-6300-036-3

 

  "Inne, ale nie gorsze" jest nowością na rynku wydawniczym, ta niepozornie wyglądająca książeczka Grzegorza Zalewskiego  to zbiór wywiadów z rodzicami dzieci dotkniętych autyzmem. Nie są to całkiem anonimowe osoby, gdyż większość z nich od kilku lat relacjonuje swoje zmagania z chorobą na internetowych blogach.

           Autor zadaje rodzicom trudne a zarazem bardzo ważne pytania, dotyczące życia z osobą ze spektrum cech autystycznych,  przemyśleń, wniosków, problemów , które stanęły na ich drodze  a także rad, z których mogą skorzystać nie tylko inni członkowie rodzin osób z ASD, ale również terapeuci. Dla tych ostatnich to okazja na przyjrzenie się problemowi od tej drugiej strony i lepszemu zrozumieniu zarówno sytuacji jak i potrzeb "autystycznych rodzin".

         Polecamy więc tę książeczkę wszystkim , którzy w jakiś sposób stykają się z  problemem autyzmu.  Może zapobiegnie ona niepotrzebnym komentarzom osób postronnych na ulicy, na widok "niesfornie" zachowującego się "autika". Może uświadomi jakimś rodzicom , że nie tylko oni zmagają się z tym "problemem".Na pewno jednak w dużym stopniu przybliży sam problem autyzmu w naszych, polskich realiach. Zachęcamy więc do kupowania i lektury tej publikacji. A można ją nabyć między innymi tutaj.

 

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz