Pies a bezpieczeństwo c.d.

 29.09.2012

 

  md logo bytowa     Skończyły się wakacje i czas na powrót do pracy. Już od września rozpoczęliśmy kontynuację programu "Pies a bezpieczeństwo" współfinansowanego przez Urząd Miejski w Bytowie. Więcej na ten temat można znaleźć w zakładce Nasze projekty

 

 

                                             pab

                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                         

 
Dogoterapia w Sosnowcu

         Wraz z nowym rokiem szkolnym w Sosnowcu ruszyły kolejne zajęcia z dogoterapii prowadzone przez naszą wolontariuszkę Aleksandrę Sypniewską. Relację z przedwakacyjnych zajęć o raz zdjęcia można obejrzeć tutaj.

 

                                       ola

 
Przystanek Woodstock

          W tym roku, wolontariusze naszej Fundacji, będący też inspektorami ds/zwierząt w Fundacji Dobrych Zwierząt w Gdyni, wezmą udział w Przystanku Woodstock. Pomimo zakazów, wielu ludzi zabiera w takie mejsce swoje psy, niestety nie jest to komfortowa sytuacja dla naszych pupili. Hałas, tłum itp. sprawiają, że psy często bardzo się stresują i uciekają. My będziemy dbali o to by takich sytuacji było jak naj mniej, jedziemy tam właśnie pomagać takim zabłąkanym zwierzętom. 

więcej na ten temat można przeczytać na stronie WOŚP:)))


          Dzięki inicjatywie Marty Lichnerowicz - Prezes Fundacji Dobrych Zwierząt w Gdyni, na Przystanku Woodstock powstały trzy kojce, do których trafiały zgubione przez swoich właścicieli psy i jak się okazało również koty. Zwierzęta te przebywały 8 godzin w kojcach po czym, jeżeli nikt się po nie nie zgłaszał, zostały wywiezione do kojców Urzędu Miasta Kostrzynia.

          Na szczęście większośc naszych podopiecznych wróciło do swoich właścicieli, poza jednym psem, przekazanym pod opiekę UM Kostrzyn, oraz czarnego kociaka, który przyjechał z nami na Pomorze i tutaj znalazł swój dom. Niestety pomimo próśb Jurka Owsiaka na festiwalu było sporo zwierząt. Niektórzy właściciele  zostali pouczeni i zabrali swoich pupili z terenu przystanku, ale znaleźli się również tacy, do których nie trafiały rzadne argumenty. W skutek takiej właśnie lekkomyślności  doszło  do pogdyzienia przypadkowej uczestniczki festiwalu przez zestresowanego psa.

Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku będzie mniej psów na festiwalu.

 
Uśmiech losu - rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych z powiatu słupskiego

         Ogłaszamy nabór dzieci do programu "Uśmiech losu - rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych z powiatu słupskiego". W ramach tego działania, finansowanego przez Starostwo Powiatowe Słupsk, współpracująca już od dłuższego czasu z Fundacją fizjoterapeutka, pani Anna Dyrmo, prowadziła będzie bezpłatną rehabilitację dzieci niepełnosprawnych.

          Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest posiadanie przez dziecko orzeczenia o niepełnosprawności oraz adres zamieszkania na terenie powiatu słupskiego. 

         Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z panią Anną Dyrmo pod numerem telefonu: 663040181. Liczba miejsc ograniczona!!!. 

 
"Dać skrzydła..." ciąg dalszy!!!

       W dniu 18.04.2012r. Fundacja podpisała umowę z PFRON na kontynuację programu "Dać skrzydła - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych". Na ten cel dostaliśmy dotację ze środków PFRON, w wysokości 135492 zł.

       Dzięki temu, 37 dzieci z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, będzie mogło do 31 marca 2013r.  korzystać z takich terapii jak:

  • - dogoterapia - zajęcia prowadzone przez Annę Kielińską z psami Sonią,Suri i Ravellem i Patrycję Nowak - Moszczyńską z Sarą
  • - logopedia - zajęcia prowadzone przez Sylwię Nowosadko
  • - terapia ruchowa - Anna Dyrmo i Katarzyna Pakuła
  • - terapia behawioralna - Anna Krakowiak , Anna Kielińska i Patrycja Nowak - Moszczyńska
  • - zajęcia psychoruchowe - Anna Kielńska i Patrycja Nowak - Moszczyńska

        Wszystkie zajęcia są bezpłatne i jedynym warunkiem uczestnictwa w nich jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności. Na dzień dzisiejszy nie ma wolnych miejsc, ale jest możliwość wpisania dziecka na listę rezerwową pod numerem tel.697611416. 

Więcej na temat projektu można przeczytać w zakładce Nasze projekty, znajduje się tam również galeria zdjęć z naszych zdjęć.

Zapraszmy do udziału w projekcie.

 

                                                                          alt

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz