Na dywanie siedzi pies, czyli zajęcia w Przedszkolu w Pomysku Wielkim

17.05.2013r.

            Dzisiaj wraz z Sonią gościłyśmy w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej w Pomysku Wielkim. Do swojej pięknej, kolorowej sali zaprosiły nas przedszkolaki z grupy 3-4 latków. Mimo, że są to jeszcze małe dzieci, były bardzo zdyscyplinowane i wykazały się sporą wiedzą na temat psów,co było zasługą pani nauczycielki, która wspaniale przygotowała swoją grupę do naszej wizyty. Podczas  zajęć, dzieci naśladowały czynności psa, śpiewały "psią piosenkę", a wyciągając z "czarodziejskiej kostki" akcesoria służące do pielęgnacji, omawiały jak należy opiekować się, dbać i bawić się ze swoimi  psami. Wykonaliśmy też śliczny kolorowy portret Soni z odcisków dziecięcych rączek, co również dostarczyło wszystkim sporo radości. Gdy przyszedł czas pożegnania dzieci nie tylko pięknie nam podziękowały, ale również wręczyły Soni prezent w postaci serduszka. Myślę, że z tych zajęć, wszyscy wyszli bardzo zadowoleni.

 

 

 
III edycja zajęć edukacyjnych z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem.

16.05.2013

          Ropoczęliśmy już III edycję zajęć z cyklu bezpiecznie z psem pod nazwą " Wiem jak rozmawiać z psem - zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem dla dzieci z gminy Bytów" . W tym jako pierwsze uczestniczyły w nich dzieci z klasy II f ze Szkoły  Podstawowej nr 2. Projekt ten, jak i w latach ubiegłych,  został dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Bytowie. Galeria z zajęć tutaj.                                          start

 
Bezpiecznie z psem w Będzinie

30.04.2013r.

         W dniu dzisiejszym nasza wspaniała wolontariuszka Aleksandra Sypniewska wraz z cavalierką Metaxą odwiedziła Przedszkole nr 5 w Będzinie, aby nauczyć najmłodszych bezpiecznego i przyjaznego kontaktu z psami.

         Wykorzystując wiele atrakcyjnych zabaw z udziałem psa a także książeczkę pt. "Czy mogę pogłaskać psa" Elżbiety Zubrzyckiej, Ola przemyciła najważniejsze informacje na temat zachowań czworonogów w stosunku do ludzi w zależności od różnych sytuacji, a także w bardzo przystępny, "zabawowy" sposób poinstruowała dzieci jak zachować się w sytuacji gdy spotkają groźnego psa.

 

 

 

 
"Zabawy na cztery łapy - indywidualne zajęcia psychoruchowe z udziałem psa dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Studzienice".

28.04.2013

 

          Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy w Studzienicach, rozpoczęliśmy prowadzenie indywidualnych zajęć psychoruchowych z udziałem psa dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci, mających problemy rozwojowe lub problemy w nauce. Zdjęcia z zajęć oraz ich opis znajdują się w zakładce Nasze projekty.

 

 

                                            lapy start

 
Zakończenie projektu "Dać skrzydła - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych"

21.03.2013

 

           To co dobre szybko się kończy... tak też szybko zleciały nam prawie dwa lata ( rok i 8 miesięcy) w czasie których realizowaliśmy nasz największy projekt dofinansowany przez PFRON . Pod nazwą: "Dać skrzydła - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych". W ramach tego działania Fundacja przeprowadziła: 

- 320 godzin dogoterapii

- 320 godzin zajęć psychoruchowych

- 560 godzin terapii behawioralnej

- 480 godzin terapii logopedycznej

- 1280 godzin terapii ruchowej

- 296 godzin diagnozy funkcjonalnej.

Uczestnikami projektu było 45 dzieci niepełnosprawnych, posiadających orzeczenia o niepełnosprawności z terenów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zajęcia odbywały się w siedzibie Fundacji "Dogonić świat" w Studzienicach oraz w Zespole Specjalistycznych Gabinetów "Dać skrzydła" w Słupsku. 

           Z żalem rozstajemy się z naszymi podopiecznymi i mamy nadzieję na możliwość kontynuacji naszych działań w najbliższej przyszłości. Dowodem na to jak ogromnym powodzeniem cieszył się nasz projekt są laurki i podziękowania od dzieci biorących w nim udział. Zdjęcia z naszych zajęć można obejrzeć w zakładce nasze projekty. 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 12

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz