Posiedzenie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych

18.03.2014

 

             

         Na zaproszenie Starosty Bytowskiego oraz Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Bytowskiego w dniu 08.04.2014r. w sali audytoryjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Po obradach o godz. 1300 odbędzie się spotkanie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych z władzami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi powiatu bytowskiego, podczas którego nastąpi podpisanie pierwszego w województwie pomorskim porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Bytowskim a Radą Organizacji Pozarządowych Powiatu Bytowskiego. Podczas tego spotkania będzie też prezentacja dobrych praktyk dotyczących współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu bytowskiego. Przewidziano też dyskusję o roli organizacji pozarządowych w społecznościach lokalnych           i ich współpracy z władzami samorządowymi. Spotkanie ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 
Pies i ja ...

11.03.2014

 

          md logo bytowa  Kilka dni temu podpisaliśmy z Urzędem Miejskim w Bytowie umowę na realizację IV już edycji programu z cyklu bezpiecznie z psem, tym razem pod nazwą "Pies i ja -  zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem dla dzieci z gminy Bytów" . Jak co roku odwiedzimy wszystkie klasy pierwsze w szkołach podstawowych w gminie Bytów i podejmiemy próbę wpojenia dzieciom zasad opieki bezpiecznego kontaktu z psami, obowiązków wynikających z posiadania psa, oraz procedury zachowania się w sytuacji zagrożenia. Po raz czwarty uzyskaliśmy na ten cel dotację z Urzędu Miasta, za co serdecznie dziękujemy!!!  

                       Jak w poprzednich latach główną bohaterką spotkań z dziećmi będzie labradorka Sonia:) 

 

 

                                                              sonka

                                                        

 
Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych

3.03.2014

 

         1-logo pfron  Projekt "Ku samodzielności - ..." dofinansowany przez PFRON,  realizowany przez naszą Fundację, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już w dzień po ogłoszeniu naboru w prasie, zapełniła się lista uczestników projektu i powstała bardzo długa lista rezerwowa. Pokazuje to nam, jak ogromna jest potrzeba dodatkowych form terapii dla dzieci niepełnosprawnych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. 

         Do projektu przystąpiło 60 dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności. Pracujemy więc z dziećmi z autyzmem, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, z dziećmi z upośledzeniem umysłowym, oraz z przeróżnymi chorobami genetycznymi. Staraliśmy się zrobić wszystko aby każde z dzieci otrzymało taki rodzaj terapii jakiego potrzebuje. Mamy już pierwsze zdjęcia z naszych zajęć. Można je obejrzeć w zakładce Nasze projekty.

 

 

                                               karolka

 
Psy, które leczą

6.01.2014

   

          23.11.2013 r. w magazynie Głos Pomorza ukazał się kolejny już artykuł, którego bohaterami są pracujące w Fundacji psy Sonia i Suri. W związku z tym, że na stronie GP jest on w artykułach premium (płatnych), na prośbę przyjaciół Fundacji, zamieszczamy skan artylułu.

Życzymy przyjemnej lektury :).

 

 

                                             

                                                           

 
Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych

1.01.2014

 

              1-logo pfron Już od dzisiaj rozpoczynamy nowy projekt Fundacji dofinansowany przez Państwowy Fudusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. " Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych" , który będzie realizowany od 1.01.2014 do 31.03.2017 r.  Działanie skierowane jest dla dzieci i młodzieży  w wieku 0-18 zamieszkałych na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. 

Uczestnikom projektu proponujemy:

opiekę psychologiczną - psycholog mgr Patrycja Nowak -  Moszczyńska

dogoterapię -mgr  Anna Kielińska,mgr  Patrycja Nowak - Moszczyńska 

terapię behawioralną  - mgr Anna Krakowiak, mgr Krystyna Hnatiuk, mgr Anna Kielińska,mgr  Patrycja Nowak - Moszczyńska

terapię logopedyczną - mgr Sylwia Nowosadko, mgr  Maja Porańska - Jereczek

fizjoterapię - mgr  Anna Dyrmo, mgr Marta Majewicz

terapia integracji sensorycznej - mgr Gabriela Malinowska, mgr Anna Krefft

zajęcia psychoruchowe - mgr Krystyna Hnatiuk, mgr Katarzyna Maciejewska

Zajęcia są całkowicie bezpłatne i odbywać się będa w Studzienicach, przy ulicy Prostej 10 oraz w Zespole Gabinetów Terapeutycznych "Dać skrzydła" w Słupsku, ul. Kulczyńskiego 7a/1

     

                                                                  Zapraszamy do udziału w projekcie! 


                                                                       

                                                                     

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 11

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz