„Pies i ja” – zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem dla dzieci. 2014

W roku 2014 odbyła się IV edycja programu z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem pn.  Pies i ja”  – zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem dla dzieci". Jak co roku w zajęciach wzięło udział ok 300 dzieci z klas 0-2 gminy Bytów. Jak zawsze zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dziecii nauczycieli. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tych zajęć.

     

                                       
 
Integracja sensoryczna dla dzieci z gminy Studzienice - Projekt dofinansowany przez Urząd Gminy Studzienice - 2014

      Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy od Wójta Gminy Studzienice, 5 dzieci z naszej gminy miało możliwość skorzystaćz terapii integracji sensorycznej. Zajęcia te prowadzone przez Panią Annę Krefft, odbywały się w specjalnie do tego przygotowanym i wyposażonym gabinecie. 

      Integracja sensoryczna to skomplikowany proces neurologiczny obejmujący rejestrację , przewodzenie i opracowanie informacji zawartych w bodźcach sensorycznych tak by mogły być użyte w celowym działaniu.Jest podstawą prawidłowego funkcjonowania w wielu zakresach min: ruchu, postawy, koordynacji, emocji, percepcji uwagi czy wreszcie mechanizmów uczenia się. polega na właściwym rozpoznaniu,połączeniu w jedną całośc i zapamiętaniu docierających do systemu nerwowego informacji sensorycznych.

Zmysły dostarczaja informacji o fizycznej kondycji naszego ciała i otym co dzieje się wokół nas. Dane te pochodzą z receptorów wzrokowych, słuchowych, przedsionkowych(ruch), dotykowych, prioproceptywnych, węchowych i smakowych. Mózg nieustanie organizuje te wiadomości - lokalizując je , rozpoznając segregując i integrując. Gdy płyna one w prawidłowej organizacji, mózg może je użyc do formułowania percepcji, planowania ruchu, napięcia mięśniowego, postawy, emocji, uczenia sięi wielu innych.

W miarę rozwoju dzięki zdolności do organizacji wrażen  sensorycznych kształtuje się koncentracja na doznaniach sensorycznych, koordynacja ruchów i organizacja zachowania.

 

 

                                                

  

 
Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych - 2014 - 2015

            1-logo pfron  Dzieci biorące udział w projekcie korzystają z bezpłatnych zajęć  fizjoterapii, dogoterapii, terapii behawioralnej, terapii logopedycznej, integracji sensorycznej a także zajęć psychoruchowych. Doświadczona kadra, oraz bogate wyposażenie Fundacji w sprzęt terapeutyczny, gwarantuje wysoką jakość i atrakcyjność terapii. Poza terapeutami w projekcie pracuje 12 wolontariuszy, a także 3 wyszkolone psy oraz gościnnie, przyuczony do pracy w felinoterapii kot. 

 

 

 
Wiem jak rozmawiać z psem - zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem dla dzieci z gminy Bytów - 2013

           Dzięki dotacji, jaką otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy Bytów, nasze psy po raz trzeci już zagościły w najmłodszych klasach szkół podstawowych na terenie gminy Bytów. Tak jak w latach ubiegłych, główny nacisk podczas zajęć, kładziemy na bezpieczny kontakt dziecka z psem. Na zakończenie lekcji każde dziecko otrzymuje broszurkę, w której zawarte są podstawy mowy ciała psów, procedury postępowania w sytuacji zagrożenia, a także sposoby na unknięcie takich sytuacji. Nie zapominamy również propagowania obowiązku sprzątania po swoim psie co w naszym małym środowisku nadal jest "nowością".

 

 
"Zabawy na cztery łapy- indywidualne zajęcia psychoruchowe z udziałem psa dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Studzienice". - 2013

             Uczestnicy tego projektu biorą udział w zajęciach prowadzonych przez Annę Kielińską wraz z psami Sonią, Suri i (gościnnie) kotem Smileyem. Są to zajęcia psychoruchowe z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Programu Aktywności - świadomość ciała, kontakt i komunikacja M. i Ch. Knill, Pedagogiki zabawy, terapii pedagogicznej i dogoterapii. Głównym celem naszych zajęć jest wspomaganie rozwoju dzieci, podnoszenie ich samooceny i samoświadomości, usprawnianie fizyczne i dobra zabawa!

 Projekt dofinansowany przez Urząd Gminy Studzienice.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz