Bezpiecznie z psem - 2011

Projekt „Bezpiecznie z psem" finansowany przez Burmistrza Miasta Bytów zrealizowany w 2011 roku był pierwszym zadaniem publicznym realizowanym przez Fundację. Miał na celu zapoznanie dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z prawidłowym postępowaniem wobec psów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co robić by unikać zagrożenia pogryzienia przez psa zarówno obcego jak i własnego. Poznały mowę ciała psów, sygnały uspokajające i stresowe, które wysyła pies w niekomfortowych dla niego sytuacjach. Dowiedziały się jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja psa, jakie obowiązki wobec swojego pupila ma każdy właściciel, oraz miały okazję przećwiczyć pozycję żółwika, przydatną w sytuacji ataku przez psa. Wychowawczynie klas, w których odbyły się te zajęcia zgodnie uznały, że tego typu lekcje są bardzo potrzebne, w związku z czym Fundacja zamierza je kontynuować.

 
Innowacyjne metody terapii i aktywizacji ruchowej dzieci niepełnosprawnych- 2011

W ramach tego działania Fundacja prowadziła zajęcia psychoruchowe oraz dogoterapię dla dzieci z gminy Studzienice z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zajęcia prowadzone metodami Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, pedagogiki zabawy, elementami Kinezjologii Edukacyjnej P. Dennisona, muzykoterapii a także Knill dostarczały dzieciom wiele radości przy okazji wspomagając ich rozwój społeczny, fizyczny , emocjonalny i umysłowy.

 

Dzialaj Lokalnie logo 5

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie VII z dotacji ARF w Polsce, a także dzięki darowiźnie na rzecz programu od jednego z lokalnych przedsiębiorców. Ponadto wójt gminy Studzienice zapewnił bezpłatny dojazd na zajęcia uczestnikom programu.

 

 

 

 

 

 
Adoptuj psa - 2011

„Adoptuj psa" to działanie Fundacji skierowane do psów przebywających w schronisku. W okresie wakacyjnym Fundacja włączyła się do projektu Fundacji „Dobrych Zwierząt" w Gdyni – „Akademia Bystrego Ciapka". Wolontariusze obu Fundacji pracowali w schronisku „Ciapkowo" w Gdyni z psami w zakresie ich socjalizacji, zachowania w domu a także nauki podstawowych komend. Wszystko to ma na celu zwiększenie szansy psów na adopcję. Dzięki nagłośnieniu całej akcji przez Kurier Bytowski i Telewizję Bytowską nowe domy znalazło kilka psów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

 
Dać skrzydła - 2011 - 2013

„Dać skrzydła" – wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych

1-logo pfronProjekt dofinansowany ze środków PFRON. To pierwsze nasze działanie o tak szerokim zakresie i tak dużym nakładzie finansowym, gdyż dotacja z wyniosła aż 139 804,00 zł na pierwszy okres naszego działania – do końca marca 2012 r i kolejną taką kwotę na następne 12 miesięcy.

W ramach tego działania objęliśmy kompleksową terapią 37 dzieci niepełnosprawnych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego  oferując im :

 

- dogoterapię

- terapię ruchową z wykorzystaniem metod NDT Bobath, Hallwick, PNF, Fitball news, terpię plastrami Kilesiology Taping

- terapię logopedyczną

- terapię  behawioralną

- zajęcia psychoruchowe

- opiekę psychologiczną

 

Wszystkie dzieci objęte projektem zostały najpierw zdiagnozowane i na tej podstawie utworzyliśmy Indywidualne Plany Działania dla każdego z nich. W marcu każdy z uczestników zostanie poddany diagnozie cząstkowej dzięki , której możliwe będzie udoskonalenie Planów Działania. Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji w Studzienicach  przy ul. Prostej 10 , a także w Słupsku w Zespole Gabinetów Specjalistycznych "Dać skrzydła" przy ul Kulczyńskiego 7a/1. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i jedynym warunkiem uczestnictwa w nich jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz