3-cie urodziny Fundacji!!!

12.02.2013       

             Wczoraj minęły dokładnie 3 lata działalności naszej Fundacji. Tego typu rocznice skłaniają do podsumowań swoich działań. Patrząc wstecz, wydaje mi się , że jak na krókie trzy lata udało nam się już całkiem sporo zdziałać...

- odbyły się 3 edycje projektu z cyklu "bezpiecznie z psem" - dwie na terenie gminy Bytów i jedna w Słupsku - dzięki tym zajęciom mamy możliwość już od najmłodszych lat wpajać dzieciom prawidłowy stosunek do zwierząt, w szczególności psów a także zasady bezpiecznego postępowania w sytuacjach zagrożenia pogryzieniem.W naszych zajęciach wzięło udział ok. 1450 dzieci!!! Na to działanie uzyskaliśmy dotację z Urzędu Miasta Bytów i Słupsk. W tym roku od kwietnia rozpocznie się kolejna edycja tego programu dzięki pomocy finansowej Burmistrza Miasta Bytów.

-w wakacje 2011 roku, dwoje wolontariuszy naszej Fundacji we współpracy z Fundacją Dobrych Zwierząt w Gdyni pracowało w Schronisku "Ciapkowo" w Gdyni. Dzięki nagłośnieniu akcji przez TV Bytów, oraz Kurier Bytowski, do nowych domów trafiło kilkoro podopiecznych schroniska.

- latem 2011 roku Fundacja realizowała projekt w ramach programu "Działaj lokalnie" pn. "Innowacyjne metody terapii i aktywizacji ruchowej dzieci niepełnosprawnych", dzięki środkom uzyskanym od Fundacji Rozwoju Lokalnego "Parasol", 10 dzieci z gminy Studzienice, uczestniczyła w zajęciach psychoruchowych oraz indywidualnych zajęciach z dogoterapii.

- od 2011 roku realizujemy nasz największy projekt dofinansowany przez PFRON pn. "Dać skrzydła - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych" .  Dzięki temu działaniu 45 dzieci z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego skorzystało z różnych rodzajów terapii, mało dostępnych na naszym terenie takich jak: dogoterapia, terapia behawioralna, logopedyczna, ruchowa z wykorzystaniem m.innymi metody Hallwick, Kinesiology Taping itp. Program ten zakończymy w marcu tego roku. 

- w kwietniu 2012 rozpoczęliśmy działanie "W zdrowym ciele zdrowy duch" - były to zajęcia psychoruchowe dla 5 dzieci niepełnosprawnych z gminy Studzienice - dofinansowane przez Urząd Gminy Studzienice.

13 kwietnia 2012 roku Fundacja rozpoczęła swoja działalność również na Śląsku, dzięki naszej wolontariuszce, która prowadzi cykl zajęć dogoterapii pn. Fundacyjne piątki w Sosnowcu. 

- również w 2012 roku, 10 dzieci z powiatu słupskiego  miała możliwość skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych pn. "Uśmiech losu" , porwadzonych przez  naszą Fundację. Projekt tez został dofinansowany przez Starostwo Powiatu Słupskiego.

- wakacje 2012, także  nie były dla naszych wolontariuszy czasem straconym, gdyż  kontynuując współpracę z Fundacją "Dobrych zwierząt " w Gdyni, wzięli udział w Przystanku Woodstock, gdzie opiekowali się polowym schroniskiem dla zwierząt, które nieodpowiedzialni właściciele zabrali na festiwal.

        Większość naszych działań nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc naszych wspaniałych młodych wolontariuszy, zaangażowanie terapeutów, a także pomoc Wójta Gminy Studzienice, dzięki, któremu dzieci miały bezpłatny dojazd na zajęcia. Tym osobom, oraz wszystkim naszym cichym darczyńcom, przekazującym 1% swojego podatku na naszą działalność:

                                   BARDZO, BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!! 

                            Bez Was, to podsumowanie ostatnich 3 lat, byłoby dużo krótsze...  
 

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz