"Autyzm z klasą" - konferencja w Fundacji Synapsis

16.10.2012

         W miniony weekend przedstawiciele naszej Fundacji uczestniczyli w konferencji "Autyzm z klasą" organizowanej przez Fundację Synapsis. Tematem sympozjum była "Edukacja i integracja uczniów z autyzmem lub zespołem Aspergera w szkołach różnego typu".

Pośród prelegentów mieliśmy okazję wysłuchać Jane Vaughan - dyrektor ds. Edykacji, National Autistic Society Wielka Brytania; Lynn    Plimley - przewodnicząca Zespołu ds. Partnerstwa i Badań , Autism Cymru, Wielka Brytania. Joshua Muggelton, osoba z Zespołem Aspergera, członek Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego, Wielka Brytania,Mec, Maria Jankowska - magister prawa, Paulina Kroszczyńska- Brągiel - wicedyrektor ds. autyzmu Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 7 w Warszawie.

         Dzięki obecności w/w osób mogłyśmy poznać nie tylko stan prawny edukacji na dzien 1 września 2012r, dowiedzieć się jak powinno wyglądać i być wyposażone pomieszczenie do nauki i terapii dziecka z autyzmem, czy, jak prawidłowo powinna przebiegać integracja, ale również, zobaczyć świat oczyma osoby z ASD, poznać jej lęki i obawy, dzięki wspaniałym wykładom Joshuy Muggeltona.

         Jesteśmy pewne, że zdobyte informacje wykorzystamy w naszej codziennej pracy, co spowoduje, że będzie ona bardziej atrakcyjna dla naszych podopiecznych  i przyniesie nam więcej pożądanych rezultatów.

Podczas konfernecji miałyśmy również okazję,  zapoznać się z nowymi pomocami dydaktycznymi, zakupić wiele ciekawych pozycji książkowych, wzbogacając tym samym biblioteczkę Fundacji, która służy nie tylko naszym terapeutom , ale również jest do dyspozycji rodziców.

 

 

 

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz