Pies a bezpieczeństwo - zajęcia edukacyjne dla dzieci z gminy Bytów - 2012

          Rozpoczęliśmy już nową edycję programu z cyklu bezpiecznie z psem. W tym roku jako pierwsze w naszych zajęciach, uczestniczyły  dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bytowie. Tak jak i w  roku poprzednim, główny nacisk położyliśmy na wyrabianie u dzieci odpowiedniego stosunku do psów. A więc, wspólnie omówiliśmy co lubią a czego nie lubią nasi ulubieńcy ( gdzie i jak głaskać psa, jak do niego podchodzić itp),  zwróciliśmy uwagę  na ich potrzeby oraz obowiązki jakie ma każdy właściciel psa względem swojego pupila.

          Drugim, ważnym modułem tych zajęć było uświadomienie dzieciom , że pod żadnym  pozorem nie można głaskać obcego psa i zawsze należy  pytać o pozwolenie właściciela a także jak zachowywać się w obliczu zagrożenia pogryzieniem przez psa.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach a pozycję żółwika  dodatkowo przećwiczą i utrwalą  na lekcjach wychowania fizycznego. W tym roku poza Sonią, w zajęciach uczestniczy Ravell , labrador retriever o bardzo spokojnym usposobieniu.

 

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz