Fundacyjne Piątki w Sosnowcu

        Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla dzieci niepełnosprawnych w Sosnowcu, bowiem od 13 kwietnia ruszyły Fundacyjne Piątki. Są to spotkania grupowe o nazwie "Dogusie" dla trójki dzieci z Zespołem Aspergera, oraz indywidualne zajęcia korekcyjno - kompensacyjne z siedmioletnim chłopcem. 

        Spotkania są prowadzone przez naszą wolontariuszkę Aleksandrę Sypniewską - dogoterapeutkę i oligofrenopedagoga,  którą w pracy wspierają czarny labrador Izar i suczka w typie cavaliera Metka. 

 
Zakończenia Programu Działaj Lokalnie

         Dzisiaj (dn.14.04.2012 r) przedstawicielki naszej Fundacji - Anna Kielińska i Monika Kurkowska wzięły udział w uroczystym zakończeniu Programu Działaj Lokalnie VII, dofinansowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, realizowanego przez Fundację Rozwoju Lokalnego  "Parasol".

          W ramach tego działania Fundacja zrealizowała projekt "Innowacyjne metody terapii i aktywizacji ruchowej osób niepełnosprawnych" , dzięki któremu,10 dzieci z gminy Studzienice wzięło udział w zajęciach psychoruchowych a także dogoterapii.

       Tegoroczne zakończenie programu odbyło się w miejscowości Karwno w Wiosce Fantazji. Wszyscy uczesniczy mogli zapoznać się z atrakcjami, które oferuje wioska, a także w miłej atmosferze podzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji projektów. Nas spotkała bardzo miła niespodzianka w postaci nagrody, którą uważamy za ważny dowód uznania za naszą działalność. 

 

                                          nagroda1

 

Więcej na temat samej imprezy można przeczytać na stronie Fundacji Parasol. 

 
"W zdrowym ciele zdrowy duch - zajęcia psychoruchowe dla dzieci"

           Zapraszamy dzieci z gminy Studzienice na zajęcia psychoruchowe prowadzone metodami: Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Pedagogiki zabawy, Muzykoterapii a także Artetrapii, kótre odbywać się będą w siedzibie Fundacji  w Studzienicach przy ulicy Prostej 10.Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod nr. tel. 697611416

Projekt jest dofinansowany przez Urząd Gminy Studzienice.  

Ilość miejsc ograniczona.

 
Bezpiecznie z psem w Słupsku

      Od kwietnia 2012 roku, również dzieci ze szkół podstawowych w Słupsku zostaną zapoznane z zasadami bezpiecznego postępowania z psem dzięki projektowi "Uczenie właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem", dofinansowanemu przez Prezydenta Miasta Słupska.

Zajęcia te będzie prowadziła dogoterapeutka Patrycja Nowak - Moszczyńska wraz z psem Sarą.

Poczas tych lekcji dzieci dowiedzą się jak postępować z psami by nie prowokować zagrożeń a także co robić aby ten kontakt był przyjemny zarówno dla dziecka jak i dla psa. Dzieci poznają też bezpieczne postawy i zachowania w sytuacji ataku psa.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 11

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz