Zakończenie akcji 1% pod Parasol

10.10.2012

          Wczoraj w Fundacji Parasol w Bytowie odbyło się spotkanie z okazji zakończenia akcji 1%. W tym roku uzyskaliśmy kwotę o 150% wyższą niż w roku ubiegłym bo aż 2500 zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na prowadzenie zajęć terapeutycznych między innymi w Sosnowcu, ale również na zakup najpotrzebniejszych pomocy dydaktycznych. Dokładne rozliczenie tej kwoty będzie zamieszczone na naszej stronie.

          Wszystkim, którzy okazali nam swoją pomoc, w postaci przekazania 1% swojego podatku bardzo dziękujemy!!!                                          agunia


Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Fundacji Parasol.

 
"W zdrowym ciele zdrowy duch"

30.09.2012r.

               Ruszyły już pełną parą zajęcia psychoruchowe dla dzieci niepełnosprawnych z gimny Studzienice, współfinansowane przez Urząd Gminy Studzienice.  Pod okiem oligofrenopedagoga Krystyny Hnatiuk dzieci mają możliwość podczas zabawy, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia. Więcej na ten temat w zakładce Nasze projekty.

 

                                        stdzienice

 

       Dziękujemy Wójtowi naszej gminy panu Bogdanowi Ryś, za pomoc w postaci dowozu dzieci na zajęcia!!!

 
Pies a bezpieczeństwo c.d.

 29.09.2012

 

  md logo bytowa     Skończyły się wakacje i czas na powrót do pracy. Już od września rozpoczęliśmy kontynuację programu "Pies a bezpieczeństwo" współfinansowanego przez Urząd Miejski w Bytowie. Więcej na ten temat można znaleźć w zakładce Nasze projekty

 

 

                                             pab

                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                         

 
Dogoterapia w Sosnowcu

         Wraz z nowym rokiem szkolnym w Sosnowcu ruszyły kolejne zajęcia z dogoterapii prowadzone przez naszą wolontariuszkę Aleksandrę Sypniewską. Relację z przedwakacyjnych zajęć o raz zdjęcia można obejrzeć tutaj.

 

                                       ola

 
Przystanek Woodstock

          W tym roku, wolontariusze naszej Fundacji, będący też inspektorami ds/zwierząt w Fundacji Dobrych Zwierząt w Gdyni, wezmą udział w Przystanku Woodstock. Pomimo zakazów, wielu ludzi zabiera w takie mejsce swoje psy, niestety nie jest to komfortowa sytuacja dla naszych pupili. Hałas, tłum itp. sprawiają, że psy często bardzo się stresują i uciekają. My będziemy dbali o to by takich sytuacji było jak naj mniej, jedziemy tam właśnie pomagać takim zabłąkanym zwierzętom. 

więcej na ten temat można przeczytać na stronie WOŚP:)))


          Dzięki inicjatywie Marty Lichnerowicz - Prezes Fundacji Dobrych Zwierząt w Gdyni, na Przystanku Woodstock powstały trzy kojce, do których trafiały zgubione przez swoich właścicieli psy i jak się okazało również koty. Zwierzęta te przebywały 8 godzin w kojcach po czym, jeżeli nikt się po nie nie zgłaszał, zostały wywiezione do kojców Urzędu Miasta Kostrzynia.

          Na szczęście większośc naszych podopiecznych wróciło do swoich właścicieli, poza jednym psem, przekazanym pod opiekę UM Kostrzyn, oraz czarnego kociaka, który przyjechał z nami na Pomorze i tutaj znalazł swój dom. Niestety pomimo próśb Jurka Owsiaka na festiwalu było sporo zwierząt. Niektórzy właściciele  zostali pouczeni i zabrali swoich pupili z terenu przystanku, ale znaleźli się również tacy, do których nie trafiały rzadne argumenty. W skutek takiej właśnie lekkomyślności  doszło  do pogdyzienia przypadkowej uczestniczki festiwalu przez zestresowanego psa.

Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku będzie mniej psów na festiwalu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

PKO Bank Polski 04102047080000740200420018

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz